Poslední květnový týden vyjely třídy 3. A  a  3. B do Jizerských hor. Cílem bylpenzion Hana v Albrechticích. Hned první den děti vyrazily na nedaleký vrchol Tanvaldský Špičák, kde vystoupily na 18 m vysokou rozhlednu. Další dny pak prozkoumávaly krásy horské krajiny, množství sjezdových i běžeckých tratí i místní pamětihodnosti. Během pobytu nechyběly ani obvyklé, dětmi oblíbené hry a činnosti – Pátračka, Máme rádi Česko, noční hra, účesová show, diskotéka, sportovní aktivity anebo opékání vuřtíků v malebném areálu penzionu. Krásnou tečkou byla v závěru pobytu exkurze v továrně na výrobu dřevěných hraček Detoa Albrechtice. Zde si děti po prohlídce výrobních prostor zakoupily sáček s dřevěnými komponenty, ze kterých pak v rámci kreativních dílniček vytvořily vlastní hračku. Také nakoupily v místní podnikové prodejně suvenýry svým blízkým.
Albrechtice jsou místem s nejčistším ovzduším, a tak pobyt ve zdravotně příznivém prostředí jistě dětem prospěl.

Věra Zoubková