Školní parlament ve školním roce 2021/2022

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Ve čtvrtek 30. 03. 2023 se v 18 hodin otevřela naše škola pro pohádkovou noc plnou her, soutěžení, čtení a tvoření. Letošní Noci s Andersenem se zúčastnily děti z 1. A, 1. B, 3. A, 3. B, 3. C, 4. B a 4. C. Celá noc byla věnována ilustrátorce Heleně Zmatlíkové a jejím ilustracím dětských knížek. Kromě povídání o knížkách nás čekala pohádková cesta plná soutěží a úkolů, kterou si připravili pro své mladší spolužáky členové školního parlamentu. Děti soutěžily ve skupinkách o nejdelší klubíčko. Potom jsme si všichni zahráli na ilustrátory a před spaním jsme si ještě četli z knížek, které H. Zmatlíková doplnila krásnými obrázky.  Ráno bylo vyhlášení vítězů soutěží a pak už zazvonil zvonec a …… již těšíme se na příští Noc s Andersenem.

                                                                                                             Anna Fotrová a Mgr. Lenka Reková

Den učitelů

Den učitelů

V úterý 28. 3. jsme chtěli poděkovat našim učitelům za jejich práci a dát jim malý dárek k jejich svátku. Proto se někteří členové školního parlamentu sešli hned ráno ve školní jídelně a slavnostně prostřeli a vyzdobili stoly a připravili malou uvítací bránu. V poledne si potom další parlameňťáci  zahráli na servírky a číšníky a alespoň touto malou službou zpříjemnili oběd svým pedagogům.

                                                                                                Za školní parlament Johana K. Fotrová

Barevný týden

Barevný týden

7. 2. – 11. 2. 2022

Barevný týden začal trefou do černého … a to doslova. Škola sice v pondělí 7. 2. 2022 vypadala trošku temně a smutně, ale bylo to jen zdání. Černá barva, kterou si parlament zvolil jako startovní, se osvědčila a nebyla na škole žádná třída, která by se téměř stoprocentně nečernala. Parlamenťáci připravili originální výzdobu hned při vstupu do školy, takže nikdo nemohl přehlédnout, která barva byla určená pro daný den. Navíc zde byl připraven i prostor pro fotokoutek. Denně se výzdoba kompletně měnila a s ní i hlášky připravené k fotografování tříd a skupinek.

 

Celý týden tak byl ve znamení originálních módních barevných kombinací. Některé kolektivy přijaly výzvu parlamentu o nejvíce barevně sladěnou třídu a pustily se do soutěže naplno J. Výsledky budou zveřejněny po jarních prázdninách. Díky všem, kteří jste se k nám přidali a barevný týden si užili….

Váš parlament

Prosinec – Měsíc dobrých skutků

Prosinec – Měsíc dobrých skutků

V prosinci jsme se rozhodli zapojit do akce Měsíc dobrých skutků. Původně jsme měli v plánu zorganizovat vánoční jarmark. Výtěžek jsme chtěli věnovat na nějakou charitativní akci, ale bohužel, díky covidovým omezením, jsme jarmark nemohli uskutečnit. Ale co dál,….jak pomoci?

Tak jsme trošku, každý podle svých možností, přispěli do sbírky na opuštěná zvířata, kterou organizovala paní učitelka Hrdličková. Ale to stále nebylo ono, hledali jsme dál a na jednom zasedání parlamentu nás naše vedoucí upozornila na akci Diakonie Českobratrské církve evangelické – akci s názvem Krabice od bot.

Krabice od bot

Na parlamentu jsme se rozdělili do pracovních skupin a zaregistrovali jsme se na webu Diakonie. Potom jsme dostali seznam dětí. Každá skupinka si vybrala podle svého – dívku nebo chlapce a věkovou skupinu – jména jsme neznali, ale to nevadilo. Celý týden jsme nosili dárky a krabice k paní učitelce do třídy. V pátek odpoledne 3. 12. jsme se sešli, abychom všechno připravili a zabalili. Do každé krabice jsme dali hračky, knížky, pomůcky do školy, oblečení, drobné blbůstky pro radost nebo dětskou kosmetiku. Každá skupina také vytvořila přáníčko pro obdarovaného, které jsme do krabic přidali. Pak už se to všechno jenom zabalilo dohromady a poslalo. Snad naše dárky udělaly radost.

Nás moc potěšilo, když nám na konci roku přišel email od organizátorky akce s poděkováním.

Za parlament Karolína Nováková a Johana Katka Fotrová

Teplákový den 2022

Teplákový den 2022

I v roce 2022 budeme s naším parlamentem připravovat a organizovat zábavné dny z projektu Hrdá škola Schools United. Abychom si trošku oživili a zpříjemnili dny ve škole a náš život se netočil jen kolem testování a omezování covidem.

První letošní akcí byl 14. 1. 2022 Teplákový den. Většina z nás se nemusela přemáhat vyjít ráno z domova v pohodlných teplácích, pro některé je to běžný outfit. Tak hlavně, že jsme se cítili příjemně a byli jsme v pohodě. Jsme rádi, že se k nám opět připojila i většina pedagogů a zaměstnanců školy. Již se těšíme na Barevný týden, který jsme naplánovali na týden od 7. února.

 

Za parlament Johana Katka Fotrová