Ve čtvrtek 30. 03. 2023 se v 18 hodin otevřela naše škola pro pohádkovou noc plnou her, soutěžení, čtení a tvoření. Letošní Noci s Andersenem se zúčastnily děti z 1. A, 1. B, 3. A, 3. B, 3. C, 4. B a 4. C. Celá noc byla věnována ilustrátorce Heleně Zmatlíkové a jejím ilustracím dětských knížek. Kromě povídání o knížkách nás čekala pohádková cesta plná soutěží a úkolů, kterou si připravili pro své mladší spolužáky členové školního parlamentu. Děti soutěžily ve skupinkách o nejdelší klubíčko. Potom jsme si všichni zahráli na ilustrátory a před spaním jsme si ještě četli z knížek, které H. Zmatlíková doplnila krásnými obrázky.  Ráno bylo vyhlášení vítězů soutěží a pak už zazvonil zvonec a …… již těšíme se na příští Noc s Andersenem.

                                                                                                             Anna Fotrová a Mgr. Lenka Reková