487 828 920 info@zs-sever.cz

1. třídy

Potřebné informace do 1. třídy

 Připravenost dítěte na školu (DESATERO – MŠMT)

 Vybavení do 1. třídy

Třídní učitelky

Mgr. Ivana Fořtová

Třídní učitelka 1.A

Na této základní škole učím už několik let. Práce mě baví a ve škole se mi líbí. Činnost s dětmi mě plně naplňuje a přála bych si, aby stejně spokojené byly i děti mé budoucí 1.A. S těžkým srdcem se loučím se stávající třídou, ale věřím, že stejně úžasní budou i moji budoucí prvňáčci. Doufám, že se mi s žáky i s rodiči podaří navázat přátelský vztah.

 

Ve škole děti stráví mnoho času. Nejen se mnou, ale i se svými novými spolužáky. Je pro mě velice důležité, aby se děti ve třídě cítily dobře a rády do ní chodily. A pokud by přeci jen nastaly nějaké problémy, určitě je dokážeme společně úspěšně vyřešit.

 

Ve své třídě se snažím vždy učit všechny předměty a být s žáky co nejvíce. Mou snahou je vytvořit dobrý třídní kolektiv jak s dětmi, tak i s rodiči. Čeká nás dlouhá společná cesta a mým přáním je, abychom ji všichni zvládli co nejlépe.

 

Anna Fotrová

Třídní učitelka 1.B

Zdravím všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče, jmenuji se Anna Fotrová a moc se na vás všechny těším, nejvíce ovšem na „svoji“ 1. B laughing. Na ZŠ Sever pracuji čtvrtým rokem, ale první třída bude moje poprvé.

 

Čeká na nás mnoho výzev a překážek, ale my to společně určitě zvládneme. Pro někoho to bude jednoduchá cesta, kterou proběhne bez klopýtnutí, někdo se bude muset občas zastavit a projít si některý úsek znovu, někomu se bude zdát, že je to cesta plná překážek a nástrah. Mým úkolem je pomoci vám dojít do cíle a já se budu snažit najít pro každého z vás tu správnou pomoc a radu, jak na to. Abychom to zvládli, budeme potřebovat ty nejdůležitější parťáky – rodiče. Přála bych si, aby náš třídní tým skvěle fungoval, a to bez vás rodičů nepůjde.

 

Dětem mohu slíbit, že se nebudeme učit pouze v lavicích, čekají nás výpravy do přírody, práce ve školní kuchyňce, keramické i školní dílně. Učení si budeme oživovat na interaktivní tabuli a jistě se již všichni těšíte na náš bazén. A to je jen malý kousek toho, co na nás čeká. Tak AHOJ a už se moc těším na naše setkání v září.

 

Mgr. Hana Kostrbová

Třídní učitelka 1.C

Odmaturovala jsem na Střední pedagogické škole v Ústí nad Labem, k práci s malými dětmi mě motivovala moje mamka, která celý život pracovala jako učitelka v mateřské škole. Poté jsem vystudovala učitelství 1. stupně na PF UJEP v Ústí nad Labem.

 

Mám šestadvacetiletou praxi učitelství I. stupně na dvou základních školách v České Lípě.

 

Od základní školy se věnuji muzice, hraji na kytaru, akordeon a klavír. K hudbě vedu i děti, které ke mně chodí do hudebního kroužku, společně si vždy užíváme rozzářených očí rodičů na veřejných vystoupeních.

 

Vyučuji i anglický jazyk, oceňuji zkušenost učení s rodilým mluvčím v hodinách AJ, se kterým pokaždé děti nadšeně komunikovaly.

 

Volný čas trávím jízdou na kole, hraním volejbalu, poslechem živé muziky, lyžováním, plaváním, potápěním a příležitostnými prázdninovými výlety dětí ze své třídy.

 

Děti vedu k upřímnosti, pořádku a pravdomluvnosti. Od rodičů vyžaduji férové jednání a vzájemnou spolupráci. Věřím, že společně proplujeme pětiletou cestou s úsměvem, klidem a pohodou.