Poslední červnový pátek bývá každoročně před naší základní školou hodně rušno.

Mnozí se podivují tomu, jak zvláštně vyzdobená auta vjíždí do školního dvora a jací podivně vystrojení lidé z nich vystupují. Vždyť kdo vidí z auta vystupovat Karla s Egonem z ALLES GUTE!, pizzaře, pračlověky, Číňany, mimina, traktoristy, kočky, piráty, fízláky „dobráky“, fotbalisty, smajlíky či různé postavičky z Pobřežní hlídky? Některé posádky nabízí na stanovištích i své výrobky.

Celá akce spočívá v tom, že posádka, která se sama vtipně pojmenuje, popř. legračně-nápaditě vyzdobí nejen sebe, ale třeba i svůj automobil (pozn. není podmínkou), projíždí Českolipskem po stanovené trase.

Cestou žáci plní spolu s rodiči na několika stanovištích zábavné a sportovní úkoly, za které jsou bodově ohodnoceni. Všichni účastníci už z předešlých let vědí, že budou vyhodnoceni nejen za své netradiční sportovní i znalostní výkony, ale i za nápaditou výzdobu sebe i svého auta. Všem posádkám patří každoročně veliký dík a obdiv, neboť svojí nápaditostí vždy přispějí k dobré náladě.

Vítězná posádka s nejvyšším počtem bodů získá v cíli nejen věcnou cenu, ale i putovní pohár.

Akce končí společným posezením všech zúčastněných v zahradní restauraci, kde děti obdrží poukázku na zmrzlinový pohár. Rodičům je nabídnut grilovaný plátek masa. Všichni zde také mohou využít nabízených služeb podniku a občerstvit se dle vlastní chuti.

Letošní již 17. ročník se uskuteční v pátek 24. června 2022. Přihlásit se mohou rodiče či známí žáků 1. stupně. Přihlášky budou včas k dispozici u třídních učitelů nebo na školních webových stránkách.

Těšíme se na Vás.

Mgr. Eva Jetenská a Mgr. Jiří Vosála