O víkendu 10. – 12. září 2021 proběhlo v Pardubicích Mistrovství ČR v country tancích a cloggingu. Naše tanečnice vyrazily na tuto soutěž pouze s jednou choreografií, i tak se jim podařilo uspět. Získaly krásné 2. místo a staly se tím vicemistry v kategorii Moderní country starší.
Pardubické pořadatele MČR v country tancích provázela neskutečná smůla. Poprvé soutěž připravili na květen 2020. Kvůli situaci s Covidem museli soutěž přeložit na listopad 2020. Následovalo zrušení soutěže a nová byla naplánována na červen 2021, ale to také nevyšlo. Padl tedy poslední možný termín září 2021. Když všechno vypadalo, že to tentokrát klapne, přišla poslední rána pro pořadatele v podobě karantény. Velká část skupiny včetně vedoucí Lenky Gruntorádové byla nucena první den soutěže sledovat online. Smekněme však pomyslně náš westernový klobouk, i v takových podmínkách byla soutěž realizována a já osobně ji považuji za velice zdařilou.
Ani přípravy tanečních skupin na tuto soutěž však nebyly jednoduché. Nejinak tomu bylo i s námi. Choreografie, jsme začali nacvičovat již v roce 2019 na podzimním soustředění. Pracovali jsme na nich až do jarních prázdnin v roce 2020. Pak přišlo něco, čemu stále nemohu uvěřit, stop všemu v podobě lockdownu. Přípravy se zcela zastavily, tanec se nemohl provozovat. Čekali jsme dlouho, než nám bylo umožněno opět spolu trénovat. Individuální taneční disciplíny bylo možné trénovat online, později ve dvojicích a malých skupinách, ale stále s rozestupy. Skupinové choreografie nebylo možné nacvičovat. Navíc nás nemohli do školy ani pustit, protože nebylo možné prostory škol pronajímat.
Za takových podmínek probíhaly přípravy na MČR. O to víc nás potěšil úspěch naší choreografie. Děvčata si vytančila krásné druhé místo v kategorii Moderní country starší.
 Ještě jednou gratulujeme Janě Holmajerové, Johaně Katce Fotrové, Vendule Hopové a Kateřině Šmejcké ke krásnému umístění a přejeme mnoho dalších úspěchů na příštích soutěžích.