Tak dokonale, že rozpohybovalo do zajímavých barokních póz žáky 8. A a 8. B, kteří si 25. října přijeli prohlédnout areál barokního zámku v Mnichově Hradišti.
Zámek a jeho druhý a třetí prohlídkový okruh – to byl cíl naší exkurze. Chodbu s nádherným „stromem života“ od roku 1410 s 270 erby, empírový pokoj, místnost, kde se r. 1833 sešli tři představitelé Svaté aliance, zbrojnici, hereckou šatnu, empírové divadlo i kostel Tří králů s lapidáriem barokních soch, kaplí Panny Marie, obrazy s motivy českých svatých a hrobku Albrechta z Valdštejna – to vše mohli žáci během exkurze vidět.
Prožitek a city neodmyslitelně patří k uměleckému stylu baroka. A právě osmáci si chtěli i přes nepřízeň počasí a čekání na vlak tuhle exkurzi náležitě užít J
– Došli jsme k zámku a první, co mě zaujalo, byla jeho velikost. Zámek byl obrovský a krásný. Prohlídka zajímavá a poučná. Mají tu krásné divadlo, spoustu pušek i hezký nábytek. Hodně se mi líbila kaple, která byla úžasně zdobená. Po prohlídce jsme měli rozchod po městě a ten jsme si moc užili.
– Líbilo se mi, že jsme si mohli vyfotit ty sochy. Je škoda, že nevyšlo počasí.
– V zámku mě bolely záda a pořád se mi rozvazovaly boty, proto jsem byl rád za židle v divadle, na které jsem si mohl sednout, a za rozchod, protože jsem objevil obchod s kebabem.
– Líbila se mi cesta vlakem i zámek, prostě celý výlet byl super.
– Nejsem zrovna nadšenec pro hrady a zámky, takže mi to nepřišlo nějak zajímavé. Ale díky spolužákům, co na výlet jeli, to bylo super. Už se těším, až zase někam pojedeme.