„Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, mají hebkou srst…“ – tak zněl kdysi refrén jedné písničky. Žáci 7. B se ale 4. října mohli přesvědčit, že ne každé zvíře je na omak příjemné. Mnohá z nich jsou dokonce nebezpečná. 15. ročník českolipského Dne zvířat žákům v zahradách kláštera nabídl deset stanovišť s rozmanitými úkoly či informacemi. Ty se týkaly např. sýčka obecného, různých savců, biotopů, Geoparku Ralsko nebo roháče obecného. V rámci akce bylo přístupné i Vlastivědné muzeum a galerie, kde žáci obdivovali nejen zajímavé muzejní kousky (velrybu, vlka, motýly, brouky, pavouky…), ale i živá zvířata z libertinského chovatelského kroužku. „Moc se mi líbila agama a angorák, protože i já se doma starám o zakrslého králíčka, navíc o dva kocoury a rybičky“, svěřuje se Kristýna Doláková ze 7. B.

Fotogalerie