Předvánoční čas si žáci ze 7. B a 8. B ve čtvrtek 20. prosince zpestřili exkurzí do Mladé Boleslavi, kterou jsme chtěli navázat na naše téma říjnového Dne jazyků a poznat tak vývoj firmy vyrábějící auta.
Ve ŠKODA Muzeu jsme díky znalé průvodkyni načerpali podrobné informace ohledně historie, ale i přítomnosti firmy ŠKODA AUTO a.s. Snažili jsme se i za pomocí pracovních listů (http://museum.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/aa_documents_CZ/2014a/sk-muzeum-praclist-ZS-6-9.pdf) zorientovat v kolech, motorkách, leteckých motorech a různých typech aut – prostě ve všem, co během let firma Laurin & Klement, Škoda Auto, AZNP a později Volkswagen AG vyráběly a vyrábějí. Přehledná výstava s multimediálními panely, depozitář se závodními auty i zákaznické centrum s nejnovějšími modely – to vše jsme prohlédli.
Návštěvu města aut jsme zakončili ve vánočně vyzdobeném Bondy centru, kde si snad každý našel to svoje…

Fotogalerie