Poslední víkend v srpnu proběhla v rakouském městě Telfs mezinárodní kvalifikační soutěž na Mistrovství světa v Line Dance. Naši taneční skupinu odjelo reprezentovat osm dívek ve věku od 9 do 26 let. Děvčata se přihlásila do 11 kategorií podle svého věku a výkonnostní třídy.

První dvě dívky soutěžily již v pátek 26. srpna. I přes únavu z dlouhé téměř devítihodinové cesty se jim zadařilo a porota jejich výkony ohodnotila zlatou a stříbrnou medailí. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v sobotu obohatily naše tanečnice sbírku medailí o dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. To však ještě nebyl konec soutěže, a tak v neděli pokračovaly dívky ve vítězném tažení a na své konto si připsaly další vítězství. Celkem tak v souboji s tanečnicemi z Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie i Česka získaly sedm zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Za tento výkon si jistě zaslouží pochvalu.

Taneční skupina Country Road působí na ZŠ Sever v České Lípě již od roku 1990. Tanečnímu stylu Line Dance se věnuje od roku 2012. Za deset let reprezentace v Line Dance na národních i mezinárodních soutěžích se tanečníkům z Country Road povedlo získat řadu úspěchů, a to jistě i díky finanční podpoře Spolku rodičů při Základní škole Česká Lípa, Školní 2520, kterému tímto z celého srdce děkujeme.

Chtěli bychom také poděkovat všem našim fanouškům, kteří nám fandili a drželi pěsti i u online přenosu. Podporovat nás můžete také na dalších mezinárodních soutěžích, na které se připravujeme. Nejbližší bude již na konci září opět v Rakousku a další o měsíc později v České republice. Pokud vše vyjde, ukončíme podzimní soutěžní tažení na Mistrovství světa v Line Dance, které bude korunou našeho tanečního úsilí.