Děvčata z taneční skupiny Country Road, která již více než 30 let působí na ZŠ Sever v České Lípě, si o víkendu z Rakouska přivezla hned čtyři tituly Mistr světa v Line Dance. Tento nebývalý úspěch korunoval celoroční snahu všech tanečníků této skupiny.

Mistrovství světa v Line Dance proběhlo v termínu 1. – 4. prosince v rakouském městě Telfs. Do nádherného tyrolského městečka přijelo téměř 500 tanečníků ze třinácti zemí. Česká skupina tanečníků byla se svými 74 účastníky největší výpravou. Což se také promítlo v celkových výsledcích. Češi získali celkem 67 medailí, z toho 27 bylo zlatých, 20 stříbrných a 20 bronzových. Díky tomuto výsledku bylo Česko vyhlášeno jako nejúspěšnější země na WORLDS 2022.

Naši taneční skupinu reprezentovalo devět tanečnic ve věku od 9 do 26 let. Děvčatům se podařilo vytančit 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. Titulem Mistr světa v kategorii Classic i Open se tak mohou pochlubit Petra Glaserová a Jana Holmajerová. Vendula Hopová pak získala 2. místo v kategorii Newcomer Junior Open a Terezie Zigová 3. místo v kategorii Starter Kiddie. Ostatní děvčata na vítězné pozice bohužel nedosáhla. Ve finále svých kategorií si však zatančily úplně všechny.

Mistrovství světa v Line Dance předcházely kvalifikační soutěže, kde si naše tanečnice vedly následovně:

Lenka Zigová 1x stříbro

Jana Holmajerová 6x zlato

Petra Glaserová 1x zlato, 3x stříbro, 2x bronz

Johana Katka Fotrová 3x zlato, 2x stříbro, 1x bronz

Barbora Malíková 1x stříbro

Terezie Zigová 2x zlato

Kateřina Kaprálová 1x stříbro

Vendula Hopová 1x zlato, 1x stříbro

Jana Hlaváčová 1x stříbro, 1x bronz

Jana Vítová 1x zlato, 1x bronz

Celkem tak naše tanečnice získaly v roce 2022 na kvalifikačních soutěžích v Line Dance 14 zlatých medailí, 10 stříbrných a 5 bronzových medailí.

Ke všem těmto úspěchům můžeme přičíst ještě reprezentaci na Mistrovství ČR v country tancích, kde naše tanečnice Klára Jakešová, Tereza Bryndačová, Marina Holubová, Viktorie Svatoňová, Kateřina Šmejcká, Johana Katka Fotrová a Jana Holmajerová obhájily titul vicemistra a získaly 2. místo s choreografií „Práskneš a jedeš“. Na stejné soutěži pak ještě stanuly na 3. místě v kategorii „Tanec na nápovědu“.

Za zmínku stojí i účast našich tanečníků na Mistrovství ČR v Line Dance, kde naše tanečnice získaly:

5 zlatých medailí

5 stříbrných medailí

1 bronzovou medaili

Taneční rok 2022 se tak pro nás stal jedním z nejúspěšnějších roků v historii naší skupiny. My se však již nyní začneme intenzivně věnovat přípravě na novou taneční sezonu, do které se zapojí naši stávající tanečníci a možná i ti, kteří se rozhodli nebo ještě rozhodnou posílit naše řady.