Ke konci školního roku jsme jeli na výlet. Cílem byl zámek Lemberk a okolí. Dopravili jsme se vlakem do Lvové a odtud jsme pokračovali pěšky. Prohlídka zámku byla zajímavá i přes probíhající rekonstrukci. Po prohlídce jsme se mohli nasvačit a koupit si nějaké suvenýry.

Počasí bylo příjemné a občas i zafouklo. Další naše zastávka byla Zdislavina studánka. Cesta vedla lesem. Napili jsme se, někteří si vodu i natočili. Paní učitelka nám říkala, že pokud si dáme vodu na čelo, budeme si vše pamatovat.

Od studánky jsme šli na mokřady, kde jsme ale nezahlédli téměř žádnou zvěř. Kromě malé žáby. U nich se nachází zámek Nový Falkenburk. Ten jsme ale viděli jen zvenčí.

Po prohlídce mokřadů paní učitelky rozhodly, že půjdeme na náměstí. Většina spolužáků si zde zakoupila různé předměty a hlavně zmrzlinu.

S trochou štěstí se nám podařilo stihnout zpožděný vlak.

Výlet se nám moc líbil a moc jsme si ho užili.

                                                                     Pořická Natálie, Jirásek Tomáš a Aranchyi Dmytro, 6.A

 

https://ceskolipsky.denik.cz/ctenar-reporter/foto-sestaci-ze-ceskolipske-zs-sever-vyrazili-na-vylet-na-lemberk-20220727.html