V prosinci jsme se rozhodli zapojit do akce Měsíc dobrých skutků. Původně jsme měli v plánu zorganizovat vánoční jarmark. Výtěžek jsme chtěli věnovat na nějakou charitativní akci, ale bohužel, díky covidovým omezením, jsme jarmark nemohli uskutečnit. Ale co dál,….jak pomoci?

Tak jsme trošku, každý podle svých možností, přispěli do sbírky na opuštěná zvířata, kterou organizovala paní učitelka Hrdličková. Ale to stále nebylo ono, hledali jsme dál a na jednom zasedání parlamentu nás naše vedoucí upozornila na akci Diakonie Českobratrské církve evangelické – akci s názvem Krabice od bot.

Krabice od bot

Na parlamentu jsme se rozdělili do pracovních skupin a zaregistrovali jsme se na webu Diakonie. Potom jsme dostali seznam dětí. Každá skupinka si vybrala podle svého – dívku nebo chlapce a věkovou skupinu – jména jsme neznali, ale to nevadilo. Celý týden jsme nosili dárky a krabice k paní učitelce do třídy. V pátek odpoledne 3. 12. jsme se sešli, abychom všechno připravili a zabalili. Do každé krabice jsme dali hračky, knížky, pomůcky do školy, oblečení, drobné blbůstky pro radost nebo dětskou kosmetiku. Každá skupina také vytvořila přáníčko pro obdarovaného, které jsme do krabic přidali. Pak už se to všechno jenom zabalilo dohromady a poslalo. Snad naše dárky udělaly radost.

Nás moc potěšilo, když nám na konci roku přišel email od organizátorky akce s poděkováním.

Za parlament Karolína Nováková a Johana Katka Fotrová