Ve středu 3. května 2023 se na Dětském dopravním hřišti v České Lípě konalo Oblastní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ Libereckého kraje. Pořadatelem soutěže bylo ministerstvo dopravy – BESIP.

ZŠ Sever reprezentovalo družstvo mladších žáků ve složení Ayanga Anar, Kateřina Velenová, Timotej Zelenka a Filip Tesler a také družstvo starších žáků ve složení Rozálie Zelenková, Daniela Raibrová, Petr Michalík a Ondřej Plaček.

Soutěžními disciplínami byla jízda zručnosti, teoretická a praktická znalost pravidel silničního provozu a zásady poskytování první pomoci. Žáci se na soutěž dobře připravili a obě družstva se umístila shodně na čtvrtém místě. Blahopřejeme!

                                                                                                                              Mgr. Vladimír Kecek