Počet návštěv stránek od 1.12.2009

 

 

 

 

 

 

"Stalo se" ve školním roce - 2017/2018

cara01

Školní akademie 2018 se velmi zdařila a opětovně potvrdila svou vysokou úroveň

stalo_se_2018_Akademie_15_6_2018Letošní školní akademie nebyla výjimečná pouze tím, že se pojila s 35. výročím založení naší školy, ale byla zároveň krásným dárkem pro každého rodiče a nezapomenutelným zážitkem pro všechny diváky. Včerejší akademie byla prostě úžasná.
Téměř dvouhodinový program nabídl nádherný zpěv, country tance, čardáš se smetáky, hry na flétnu, trubku, saxofon nebo kůzlátka, klokany, berušky, mravence, žáky          z 3.B, Mumuland či jednu obyčejnou přestávku ve 4.A, spoustu tanců i angličtiny… A to vše pojaté trochu jinak.
I všechna další vystoupení byla bezvadná, vytvořila úžasnou atmosféru a pozitivně naladila každého diváka. A že to byla dřina, o tom nikdo nepochybuje.

 

Viditelně za tím vším stála svědomitá příprava Vás všech.
Ještě jednou mi dovolte poděkovat za vedení školy všem, kdo se na realizaci včerejší školní akademie podíleli a investovali svůj čas a energii na nacvičení jednotlivých vystoupení.

(fotogalerie)

Za vedení školy
Mgr. Eva Jetenská
V České Lípě dne 15. června 2018

Některá sdělení rodičů k akademii.

-----------------------

Mnohokrát děkujeme,moc se nám to líbilo a video je krásné.
Pavel Brejcha

-----------------------

Děkuji moc. HEZKÝ. Nasmáli jsme se u toho.
Sarah Zdražilová

-----------------------

Dobrý den, paní učitelko.

Moc děkujeme :-)

I když jsme písničku od Terezky znali, moc nás to včera pobavilo :-)

Celá akademie se nám opravdu moc líbila !!!;-)

Patří Vám opět velké DÍKY :-) 

I.+ M. Víchovi

-----------------------

Dobrý den paní učitelko, děkuji a posílám jednu fotečku pro Vás :-)
Hezký den, Jana Šmejcká. 

-----------------------

Dobrý večer, 

děkujeme, měli jste to krásné.My i děti jsme si to užili. ??

Veronika Holubová

-----------------------

 

 

Druháci ve škole v přírodě

stalo_se_2018_Druhaci_SVP_cerven_2018

Předposlední týden tohoto školního roku strávili žáci druhých tříd v Českosaském Švýcarsku. Za poznáním přírody, ale i za poznáním svých spolužákůjinak, než ve školních lavicích se vypravili pod vedením svých třídních učitelek. Ubytováni byli v hotelu Jef, odkud podnikali různé výpravy do okolí. Vyjma turistických výletů je čekala řada sportovních aktivit na nedalekém hřišti, hrátky ve skanzenu, noční hra, diskotéka, hra „Pátračka“ a v úplném závěru i zábavná soutěž „ Co na to druháci“. Počasí dětem víc než přálo, i opalovací krémy bylo zapotřebí použít. Děti byly nadšené z hotelové restaurace, kde jim číšník podával samá oblíbená dětská jídla. V neposlední řadě je třeba zmínit, že naše děti zde byly chváleny – hotelovým personálem, hotelovými hosty..Všem se líbilo, že dovedly poděkovat, všude zdravily, a že se celkově v hotelu dobře chovaly. A to nás, učitelky, opravdu těšilo.
Krásné prázdniny a v příštím školním roce opět nějaký pobyt uskutečníme.


Věra Zoubková a Petra Chadimová, třídní učitelky

(fotogalerie)

 

Výtvarná soutěž - červen 2018

stalo_se_2018_vytv_soutez_cerven_2016

 

Školní výtvarné soutěže se zúčastnili žáci druhého stupně. Tématem letošního ročníku bylo „Už vím…, už umím…“
Vzniklo mnoho hezkých prací, ale vyhrát mohla pouze jedna. Která to byla? Letos vyhrála práce žáka 9. B Daniela Pecinovského. Na druhém až třetím místě se umístila práce Jany Češkové z 8. A a Kateřiny Plačkové z 9. A.
Všem blahopřejeme a už teď přemýšlíme o tématu pro další ročník naší školní výtvarné soutěže.


Mgr. Alena Mertlíková a Mgr. Kamila Bubáková

 

 

Škola v přírodě RS LITES Borovice u Mnichova Hradiště


Týdnu od 8.4.-13.4. 2018 jsme strávili v rekreačním středisku LITES v obci Borovice u Mnichova Hradiště. Co jsme celý týden dělali?

stalo_se_2018_SVP_duben_2018

  1. den: Dnes jsme přijeli. Na pokoji jsme si vybalili. Když jsme šli spát, létaly k nám můry.
  2. den: Dnes jsme šli do ledového bazénu. Potom jsme vyrazili na dlouhý výlet do velikého kopce. Ušli jsme asi 6 km. Vrátili jsme se přesně na večeři.
  3. den: Dnes jsme navštívili pstruhovou farmu. Viděli jsme tam pstruhy, kapry a ovce. Mohli jsme je krmit. Ovce před námi utíkaly. Večer jsme si promítali.
  4. den: Výlet byl dnes na koupaliště. Běhali jsme tam závody. Pan ředitel si někam stoupnul a my jsme k němu měli doběhnout. V poledne jsme byli v bazénu. Večer bude diskotéka.
  5. den: Dnes jsme dělali domečky pro veverky a hráli „krvavé koleno“. Budeme si večer opékat buřty. Také půjdeme stezku odvahy.
  6. den: Dnes jedeme domů. Musíme ještě sbalit kufry a uklidit pokoje. Také bude vyhodnocení soutěží. Už se těšíme na rodiče.

Děti ze 4.B

(fotogalerie)

 

Ve škole na Severu bylo v sobotu rušno…

stalo_se_2018_Den_ot_dv_24_3_2018Ač byla volná sobota, přesto se rozhodlo více než 260 dětí a dospěláků strávit sobotu v naší škole. A věřte, že řada z nich ani nestihla projít všechna stanoviště, která jim škola tento den nabízela. Jedni si užívali radovánek v bazénu, druzí stříleli na střelnici nebo si tvořili svůj první výrobek z keramiky. Hodně návštěvníků zaujal klub deskových her HEURÉKA. Naše škola se totiž rozhodla věnovat nadaným dětem, proto si rodiče mohli spolu se svými ratolestmi vyzkoušet řadu her či kvízů, které podporují všestranný rozvoj nadání.

A pokud někoho překvapil hlad? Nebo dostal na něco chuť? I na toto se myslelo. Paní kuchařky vyvařovaly ve škole jako ve všední den. Někomu stačil jen výborný kokosový dezert, káva či čaj, jiní si mohli dopřát kompletní oběd.

„Posilněni“ dobrým občerstvením pak mohli všichni navštěvovat další a další stanoviště. Měli možnost se seznámit s novými výukovými programy v počítačové učebně, v učebně fyziky a biologie si mohli vyzkoušet různé pokusy, v učebnách 1. stupně se věnovaly paní učitelky těm nejmenším. Řada z nich pak zavítala do knihovny, tělocvičen nebo do oddělení školních družin…

Před klubovnou školy se zase od samého rána tancovalo. Kdo měl zájem, mohl se tak seznámit s některými druhy country tanců a line dance, kterými někteří naši žáci reprezentují školu. V hudebně pak probíhala celé dopoledne zkouška našeho pěveckého sboru. Jinde se soutěžilo i hrálo na přestávkových plochách. Řada návštěvníků zavítala do knihovny, školní kuchyňky, tělocvičen i do oddělení školních družin…
Ač se stala sobota 24. března 2018 pro všechny zaměstnance školy normálním pracovním dnem, nikomu z nás nebylo po skončení této akce líto svého osobního volna. Všichni byli mile překvapeni nejen návštěvností, ale i tím, jak rychle dovede uběhnout čas, když je smysluplně využitý.

                  Mgr. Eva Jetenská
Základní škola Sever, Česká Lípa

(fotogalerie)

Maškarní karneval ve druhých třídách

stalo_se_2018_karneval_2tr_brezen_2018

Po jarních prázdninách se i v druhých třídách uskutečnil maškarní karneval. Představování masek a fotografování proběhlo ve třídách, ale hlavnímaškarní zábava proběhla v klubovně školy.
Průvodci maškarním soutěžením se stali pravěcí lovci Zub a Dráp. Pod jejich vedením se masky mezi sebou utkaly v řadě soutěží. Třídily krychličky, foukaly do polystyrenového oválu, navíjely provázek, překovávaly daný úsek v neobvyklé obuvi, trénovaly svoji paměť v postřehové hře.. Nechyběla ani vždy žádaná hra „Židličková“. Tančilo se, „Jede, jede mašinka“ od Maxim Turbulenc  nalákala na taneční plochu všechny děti. Stanovit nejlepší masku si Zub s Drápem vůbec netroufali, vydařených masek bylo opravdu hodně.
Tímto děkujeme rodičům za přípravu dětí na maškarní karneval.

Věra Zoubková, Petra Chadimová – třídní učitelky

(fotogalerie)

 

Karneval 4.tříd

stalo_se_2018_Karneval_4tr_brezen_2018

 

Pátek 2.3. - před jarními prázdninami byl pro nás jiný než v běžné páteční dny. V tento den jsme se převlékli za nejrozmanitější masky a začal náš maškarní karneval. V tělocvičně jsme si zasoutěžili, zatančili a pobavili se. Sportovní klání se neslo v duchu právě probíhající zimní olympiády, proto jsme lyžovali na papírových lyžích, tahali boby v podobě žíněnek aj. Užili jsme si spoustu zábavy a legrace, proto karneval příští rok určitě zopakujeme.


Třídy 4.A a 4.B

(fotogalerie)

 

Zimní olympijské hry v bruslení pro žáky 1. stupně ZŠ


Ve čtvrtek 22.2.2018 proběhla na Zimním stadionu v České Lípě zimní olympiáda v bruslení. Akce se uskutečnila v rámci probíhajících XXXIII. zimníchstalo_se_2018_Zimni_sport_hry_22_2_2018  olympijských  her, kterése konaly v jihokorejském Pchjongčchangu. Organizátorem projektu bylo město Česká Lípa. Pětičlenné týmy  dětí 1. stupně českolipských škol po  celé dopoledne soutěžily v bruslařských disciplínách, kterými byly krasobruslení, rychlobruslení, lední hokej a jako bonus i metaná. Nejúspěšnější z našich bylo družstvo krasobruslařek, které skončilo ve velké konkurenci na krásném třetím místě. Odměnou byl pro celý tým nejen dort, ale i diplomy, pohár a vouchery do plaveckého bazénu.
Děkujeme také za podporu fanouškům ze 4. tříd, kteří nás hlasitě povzbuzovali.
Organizátoři přislíbili  2. ročník této akce, proto než proběhne,  budeme mít dostatek času na trénink.

(fotogalerie)

 

Barevný týden

Od 12.2.-16.2.2018 to na naší škole každý den zářilo jinou barvou. První stupeň se totiž připojil k akci SCHOOLS UNITED pod názvem Barevný týdenstalo_se_2018_barevny_den_12_2_2018 na školách.
Dle daného barevného rozvrhu jsme se tedy oblékli do červené, žluté, modré, černé a nakonec  „duhové“ barvy. Některé třídě se dařilo téměř na stoprocent dodržet určenou barvu, někdy to úplně nevyšlo. Ale to vůbec nevadilo. Důležité pro nás bylo, že jsme se u toho pobavili a barevně se s námi sladily paní učitelky v čele s panem ředitelem. Každý den jsme si na památku udělali společné foto.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Letos se lyžařský výcvikový kurz konal od 10. do 16. února 2018 v Penzionu U Pašeráka v Kořenově Rejdicích. Zúčastnilo se jej 39 žáků naší školy.

         Jako instruktoři jeli tito učitelé: p.uč. Bubáková Kamila – instruktorka
p.uč. Hodermarská Věra - zdravotník a instruktorka
p.uč. Pohorský Pavel – instruktor
p.uč. Pokorná Lenka - ved. kurzu, instruktorka.


stalo_se_2018_LVZ_2018Pracovali jsme podle připraveného plánu, jelikož i letos byly velmi dobré sněhové podmínky. Uskutečnili jsme tyto přednášky: nebezpečí hor, výstroj a výzbroj, mazání lyží, pravidla pobytu na hotelu, teorie lyžařských stylů, pravidla soutěží.

          Ve výcviku jsme střídali sjezdové a běžecké lyžování, sjezdové lyžování probíhalo na sjezdovkách skiareálu Paseky nad Jizerou, který se nachází nedaleko penzionu. Běžecký výcvik probíhal na velmi dobře upravených stopách v bezprostřední blízkosti penzionu, využili jsme většinu běžeckých okruhů, včetně návštěvy vyhlídky U kříže, rozhledny Štěpánky ap., čímž byl běžecký výcvik zajímavější a pestřejší.

           V úterý bylo odpočinkové odpoledne. Dopoledne v rámci běžeckého výcviku všechny děti absolvovaly běžecké závody. Musíme říci, že i vzhledem ke krásnému počasí se tento závod dětem i nám velmi líbil a zdařil. Odpoledne pak následoval pěší výlet na rozhlednu Štěpánka a Turnovskou chatu.

          Během pobytu děti soutěžily i v jiných - nesportovních disciplínách, jako je účesová večeře a karnevalové masky. V průběhu kurzu nedošlo k žádným úrazům ani onemocněním dětí, drobné zdravotní problémy, puchýře apod. byly ošetřeny zdravotnicí.
Kurz lze hodnotit jako úspěšný nejen z hlediska splnění programu, ale také z důvodu velké spokojenosti žáků i instruktorů.

Lenka Pokorná a Kamila Bubáková

(fotogalerie)

Jindřichův Hradec
Republikové finále ZŠ v plavání
22. 1. 2018

Týmy chlapců i dívek ZŠ Sever po suverénním postupu z krajského finále startovaly v republikovém finále v Jindřichově Hradci. Už jen postup dostalo_se_2018_plavci_30_1_2018 závěrečného klání je obrovským úspěchem, ale oba týmy samozřejmě neměly v úmyslu jen pouhou účast, ale především boj o co možná nejvyšší umístění v rámci všech ZŠ celé ČR! Úvodní štafeta 6x50 m volný způsob naznačila ambice obou týmů a následná soutěž jednotlivců v obsazení všech plaveckých způsobů s konečnou štafetou 4x25 m polohový závod, dala podobu konečným výsledkům RF v plavání. Děvčata zvítězila a chlapci obsadili krásné osmé místo! Super výsledek děvčat v „papírově“ slabším složení oproti loňskému ročníku a samozřejmě ani kluci nebyli jen do počtu! Jedním slovem – paráda!!!
Týmy ZŠ Sever pod vedením Tomáše Choce a Romany Nenáhlové soutěžily ve složení:
Dívky:
Aneta Borešová (náhradnice finále, která pomohla týmu v Jilemnici k finálové účasti – bez ní by rozhodně účast na RF nebyla možná), Lucie Dědicová, Kristýna Erlebachová, Michaela Křížová, Markéta Musilová, Natálie Musilová a Linda Salehová. Lucka Dědicová a Markéta Musilová „ve stavu nemocných“ (až do odjezdu byly obě v domácím léčení), Natálie Musilová, která si nechala sundat sádru po zlomenině zápěstí o týden dříve, no to je jen náznak všech zdravotních problémů dívek naší ZŠ, kdy už to vypadalo, že tým nebude kompletní a vypadne z bojů na RF v Jindřichově Hradci.  A nakonec v součtu všech rizik – super výsledek a vítězství v rámci všech týmů ZŠ celé ČR!!!

1. ZŠ Sever Česká Lípa
2. Jihlava
3. Brno

Chlapci: (8. místo)
Tuvshinsaikhan Bayaraa, Viktor Kabanov, Filip Konrád, Tomáš Maryško, Daniel Pecinovský, Viktor Vaněk – tým doznal změn oproti loňskému školnímu roku, ale rozhodně měl svou sílu, což dokázal v konečném měření sil na RF.

 

Jilemnice
Krajské finále ZŠ v plavání
4. 12. 2017

ZŠ Sever

Chlapci:
Tuvshin Bayaraa, Viktor Kabanov, Filip Konrád, Tomáš Maryško, Daniel Pecinovský, Viktor Vaněk

Děvčata:
Aneta Borešová, Lucie Dědicová, Kristýna Erlebachová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Linda Salehová

Stejně jako v loňském školním roce se konalo Krajské finále ZŠ v plavání v Jilemnici a také mělo stejné vítěze v obou kategoriích týmů ZŠ – s velkým náskokem opět zvítězili chlapci i děvčata naší ZŠ pod vedením Tomáše Choce a Romany Nenáhlové.
Mezi jednotlivci získali medailová umístění Viktor Kabanov (3. 50 m znak), Daniel Pecinovský (1. 50 m prsa), Filip Konrád (2. 25 m motýlek), Linda Salehová (2. 50 m znak), Markéta Musilová (1. 50 m prsa), Kristýna Erlebachová (2. 50 m prsa), Natálie Musilová (1. 25 m motýlek) a Lucie Dědicová (1. 50  volný způsob).
Chlapci i děvčata nakonec ovládli i štafety 4x25 m polohový závod a 6x50 m volný způsob. V konečném pořadí týmů tak oba týmy ZŠ Sever suverénně zvítězily a postoupily do republikového finále (soutěž je
postupová vždy jednou za dva roky, kdy se střídá RF základních a středních škol). Loni ve velmi silném složení měla děvčata bohužel konečnou pouze v rámci Libereckého kraje a stejně tak i chlapci. V roce 2017-18 tedy znamenalo vítězství v obou kategoriích i postup do republikového finále v Jindřichově Hradci!
Konečné pořadí na medailových místech:


Děvčata                                                                                     Chlapci
1. ZŠ Sever Č. Lípa                        17 b.                                     1. ZŠ Sever Č. Lípa                                    21 b.
2. ZŠ Liberecká Jablonec n. N.    35 b.                                   2. ZŠ Arbesova Jablonec n. N.                 38 b.
3. ZŠ Ještědská Liberec               38 b.                                     3. Gymnázium Randy Jablonec n. N.      43 b.


- o pořadí rozhodoval součet umístění v jednotlivých disciplínách (zvítězila tedy ZŠ s nejnižším počtem bodů)

 

Strašidelná škola

stalo_se_2018_strasidelna_skola_19_11_2017

 

Informace nedoloženy

 

 

 

 

 

 

(fotogalerie)

 

BOVÝSEK NA SEVERUstalo_se_2018_Bovysek_8_11_2017

 

Ve středu 8.11. 2017 nás navštívil maskot firmy, která nám dodává ovoce a zeleninu. Jmenuje se Bovýsek a přijel rozdat dětem dárky a vyzkoušet , jakéjsou jejich znalosti o ovoci a zelenině. Byla to příjemná návštěva a těšíme se, až se na nás přijede zase podívat.

Mgr. Lenka Reková

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Sipka  Výsledky sběrové soutěže: září - říjen 2017   

  

Ocenění žáka naší školy - let balónem

Z naší školy byl vybrán žák VIKTOR VANĚK, 8.A za výborné výsledky v reprezentování školy v plavání.     

video

Snídaně na Radnici

stalo_se_2018_snidane_na_radnici_18_10_2017

 

18. října byli naši tanečníci pozváni paní starostkou Romanou Žateckou na snídani. V rámci pěkného neformálního posezení poděkovalo vedení města Česká Lípa dětem za reprezentaci města na zahraničních soutěžích. Děvčata se pochlubila svými úspěchy v tomto roce. Přes poháry, medaile a diplomy, které dívky přinesly, nebylo téměř vidět báječné občerstvení, které bylo pro děti připraveno. Nechyběly ani malé dárky a krásný tématický dort. Závěrem posezení popřálo vedení města dětem mnoho dalších úspěchů v tanci a přislíbilo finanční podporu pro realizaci další reprezentace na mezinárodních soutěžích                  

(fotogalerie)

Článek v MN

 

 

 

Den cizích jazyků na Základní škole Sever

V pátek 6. října 2017 proběhla na Základní škole Sever tradiční akce Den cizích jazyků. Děti si při plnění rozmanitých soutěžních úkolů na osmi stanovištích školy zopakovaly své znalosti jazyků a reálií ze života obyvatel zemí, jejichž řeč se učí.
Zbytek dne žáci pracovali na třídních projektech na téma „BYLO, JE A BUDE“ – tedy zamýšleli se nejen nad minulostí a současností, ale zapojili také svou fantazii. Své vize o budoucnosti naší planety vyjádřili zdařilými výtvarnými díly, která se stanou součástí školní výzdoby po celý školní rok.
Tvůrčí inspiraci dětí podpořily vynikajícími výtvory své kuchyně maminky a babičky, které se postaraly o občerstvení. Vítězné družstvo se může těšit na sladkou odměnu a na ceně o nejhezčí projekt rozhodne hlasování, které v současné době probíhá mezi žáky i zaměstnanci školy.

 

(fotogalerie)

 

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PLAVÁNÍ – SPORTOVNÍ LIGA ZÁKLADNÍCH ŠKOL
SUPER VÝSLEDEK PRO ZŠ SEVER – 2. MÍSTO, STŘÍBRNÉ MEDAILE A POHÁR SLZŠ!!!

Stalo_se_2018_plavecka_liga_skol_14_9_2017Republikové finále základních škol v plavání se konalo ve čtvrtek 14. září v plzeňském bazénu na Slovanech. V tomto padesátimetrovém bazénu lze pořádat oficiální závody i na dvacet pět metrů, kdy se plave pouze v jedné jeho polovině na šířku.

Plavecké finále se konalo jako poslední ze sedmi vybraných sportů Sportovní ligy ZŠ a jako jediné zasáhlo i do začátku nového školního roku. Do závěrečných bojů postoupila vždy pouze jediná škola z kraje dle předem daného postupového klíče. Liberecký kraj a zároveň město Česká Lípa reprezentovala ZŠ Sever (ZŠ ČL, Školní 2520), která jako jediná dosáhla maximum bodů v rámci základního kola. Plavecká soutěž je určena pro absolventy základního plavání třetích ročníků (v tomto školním roce tedy čerství čtvrťáci). Patronkou plaveckých soutěží byla reprezentantka ČR, olympionička a dvojnásobná mistryně Evropy Petra Chocová, plavkyně Plaveckého klubu Česká Lípa. Také ona si zaplavala proti zdatným soupeřkám v exhibičním klání na trati 100 m polohový závod, kde jednoznačně zvítězila i po měsíčním tréninkovém „odpočinku“ od MS v Budapešti a překvapivě i výborném čase (1:03,92).

Samotné finále dětí ZŠ provázela zákonitě i nervozita, protože pro mnohé to byly první plavecké závody a navíc na elektronické časomíře. Za „velké“ školy (počet žáků přesahující 25 v ročníku) soutěžilo v hlavním závodu vždy 12 plavců (tým ZŠ Sever – kapitán Vendula Hopová, Daniel Lehmann, Matyáš Sekyra, Tereza Veronika Fořtová, Matěj Baláž, Jan Kulísek, Natálie Štočková, Vojtěch Maryško, Tereza Návojová, Roman Másilko, Jan Rohlíček, Viktorie Minčeva a nepostradatelný náhradník Johana Katka Fotrová, pod vedením Tomáše Choce a Romany Nenáhové). První soutěží byl závod jednotlivců na 25 metrů volným způsobem, kde poměřili své síly všichni plavci ve dvou kategoriích – děvčata (90 účastnic, nejvýše z našich stříbrná Vendula Hopová – 0:16,01, kterou od prvenství dělilo pouhých pět setin vteřiny!) a chlapci (107 plavců, nejlépe na 10. místě Daniel Lehmann 0:18,76 a hned za ním Matěj Baláž 0:19,19). Hlavním závodem byla štafeta 12 x 25 m volný způsob mix (společně chlapci i děvčata), kde naprosto skvěle zabojovala naše dvanáctka a časem 4:02,05 obsadila druhé místo za ZŠ Rošického Jihlava (3:56,99) s výrazným náskokem před třetí ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem (4:18,60). Nutno podotknout, že v našem týmu byli pouze dva plavci, kteří závodí za českolipský PK, ostatní absolvovali pouze plavání při ZŠ Sever a o to cennější je toto skvělé umístění! Super start čekal na naši čtveřici (D. Lehmann, N. Štočková, R. Másilko a V. Hopová) v doplňkové disciplíně 4 x 25 m s velkou plaveckou deskou – jednoznačné vítězství o téměř 15 vteřin před stříbrnou ZŠ Krnov.

První ročník Sportovní ligy škol v plavání skončil pro žáky ZŠ Sever naprosto skvěle – druhé místo v hlavní soutěži, vítězství v doplňkové disciplíně a k tomu ještě stříbro v soutěži jednotlivců. Všem reprezentantům ZŠ Sever, města Česká Lípa a také Libereckého kraje patří velký dík a obrovská gratulace!!!

Tomáš Choc
trenér plavání žáků na ZŠ Sever

(fotogalerie)

 

VÝLET TŘÍDY 5.B  DO PRAHY

Tak a bylo to tady! Už jedeme autobusem přímo do Prahy. První věc byla návštěva planetária, při které jsme putovali vesmírem a dozvěděli jsme sestalo_se_2018_5B_Praha_13_9_2017 spoustu zajímavých informací, např. že existuje souhvězdí Jednorožce, že do jednoho Slunce se vejde 1 300 000 našich zeměkoulí, že Velký vůz je součástí souhvězdí Velké medvědice.
Pak jsme si celé planetárium ještě prohlédli, bylo to hezké. Pan řidič nás autobusem převezl kolem Václavského náměstí a Národního divadla na místo, odkud jsme šli na lanovku na Petřín. Paní učitelka koupila lístky a už jsme jeli nahoru. Tam jsme šli nejprve do Zrcadlového bludiště, navštívili jsme sál plný legračních zrcadel. Najednou byla místnost plná malých trpaslíků i obrů s velkými pažemi. Všichni jsme se nasmáli.
Hezky se nám šlapalo na Petřínskou rozhlednu. Měla 269 schodů. Nahoře se nám ulevilo, všichni užasle koukali dolů na celou Prahu. Bylo vidět Karlův most, Národní divadlo, červené střechy staré Prahy.
Když jsme sešli dolů, děti si začaly kupovat různé věci a jídlo.
Pak jsme jeli lanovkou zpět. Asi pět minut jsme čekali na autobus, který nás vezl domů. Najednou nám paní učitelky řekly, že se zastavíme v Mc Donaldu. Tam jsme se najedli. Cesta rychle ubíhala, když jsme se vraceli. Autobus nás dovezl až ke škole, odkud šla většina sama domů.

Text byl poskládán z prací žáků : S. Šlechtové, M. Šišmiše, V. Staňka, L.J. Barákové, K.Belicové

(fotogalerie)

 

Anna má narozeniny..

stalo_se_2018_Anna_nar_zari_2017

 

V naší třídě je už od loňského školního roku zvykem, že ten, kdo má narozeniny, dostává do žákovské knížky barevné blahopřání, malý dáreček a celá třída mu zpívá. Všichni zpíváme Narozeninovou od pánů Svěráka a Uhlíře a pak dáváme oslavenci „hobla“.
První, kdo má ve školním roce narozeniny, je Anna Drahan. Anna byla během prázdnin ve své rodné zemi – na Ukrajině. Odtamtud každému kamarádovi ve třídě přivezla sáček čokoládových bonbónů. A tak tyto narozeniny obdarovávala spíš Anna nás, než my ji.
Aničko, děkujeme !

p. uč. Zoubková a děti ze 2. B

 (fotogalerie)            

 

 

 

Prázdninové deníky

V závěru loňského školního roku jsem zadala svým prvňáčkům na prázdniny dobrovolný úkol – psát si během prázdnin deník. Po letech praxe totiž vím,stalo_se_2018_Prazdninove_deniky_2B_zari_2017 jak mnoho žáček během prázdnin zapomene. Je to sice přirozené, ale abych tomu zabránila, vymyslela jsem si pohádku o skřítku Zapomínáčkovi, kterou jsem děti k psaní deníčků motivovala.
Byla jsem velmi příjemně překvapena, když se mi v září na katedře objevilo třináct sešitů.  Děti psaly o svých prázdninách, do deníčků kreslily, lepily fotky a vstupenky z míst, která navštívily. Nejzdařilejší deník měli Anežka Melicharová, Viktor Ježek, Františka Tináková a Anna Drahan. Moc chválím ale všechny děti, které deníku během prázdnin věnovaly svou pozornost a děkuji jejich rodičům, kteří je přitom podporovali a pomohli jim s tvořením. Tím pomáhají i mně v mé práci.


Mgr. Věra Zoubková, tř.uč. 2. B

 (fotogalerie)

 

 

 

UŽ SEDMKRÁT ZAHÁJILI NOVÝ ŠKOLNÍ ROK V BAZÉNU!

           Stalo_se_2018_Sev5_5_9_2017 Školáci ze základní školy s plaveckým zaměřením na sídlišti Sever v České Lípě si i letos zahájili svoji školní docházku v bazénu, který se nachází přímo v areálu jejich školy.

            Vybraní žáci celé školy se zúčastnili v úterý 5. září 2017 7. ročníku plaveckého maratonu „Severská pětka“.

            Na základě zaplavaných časů v závěru loňského školního roku bylo vybráno z žáků
2. – 9. ročníků 100 plavců, kteří společnými silami uplavali 5 kilometrů volným způsobem. Každý z účastníků plaveckého maratonu plaval padesátimetrový úsek a jednotlivé časy všech se poté sečetly a výsledný se porovnal s tím „rekordním“. I když jsme se v posledních dvou letech o dost zlepšili, měli jsme obavu z toho, zda dokážeme úplněnejlepší čas překonat. V předchozích dvou ročnících se nám to nedařilo. Nakonec jsme byli všichni šokováni, neboť výsledný čas 88:41,4 minut předčil veškerá naše očekávání. Dosavadní absolutní rekord z roku 2014-2015 (89 minut a 49 vteřin) padl. Nasadili jsme si laťku pro příští ročník opravdu vysoko.

            Nejrychlejší plavkyní bez rozdílu věku se stala Natálie Musilová z 9.B časem 0:29,6 a absolutně nejrychlejším plavcem celé školy Viktor Vaněk z 8.A časem 0:29,2 a tímto výkonem zaostal o pouhé tři desetiny za svým osobním rekordem.

            Ani ostatní žáci nezaháleli. Sportovali ve škole na různých stanovištích v sportovních disciplínách.

            Jsme rádi, že se Severská pětka stala pro naši školu již tradicí. Řadíme ji mezi úspěšné školní akce a už teď se těšíme, že i ten nadcházející školní rok zahájíme opět ve stejném duchu. Kromě práce ve škole nás čeká i tvrdý trénink v bazénu, abychom letošní absolutní rekord a jeho čas 88 minut a 41 vteřin opět překonali. Pokořit ho bude opravdu náročné. Držte nám proto pěsti!

Za kolektiv pedagogů ZŠ Školní, Česká Lípa

                                                            (fotogalerie)                                Mgr. Eva Jetenská

SEVERSKÁ   PĚTKA

štafeta 100x50 m volný způsob = 5 000 m = 5 km

2017 – 2018

7. ročník

Datum:                        5. 9. 2017
Místo:                           plavecký bazén Sever
Výsledný čas:            1:28:41,4   (88 minut a 41,4 vteřiny)

Nejlepší výkon:           

chlapci:      0:26,5         Viktor Vaněk               2003
děvčata:     0:27,6         Natálie Musilová       2003

Nejmladší plavec:        1:07,5         Michal Schauer            2010

Absolutní pořadí – chlapci:

1. Viktor Vaněk                    03     0:29,2
2. Filip Konrád                      04     0:30,2
3. Daniel Pecinovský            02     0:31,5
3. Viktor Kabanov                04     0:34,5
4. Jan Lehmann                    06     0:34,8

Absolutní pořadí – děvčata:
1. Natálie Musilová                03     0:29,6
2. Markéta Musilová             03     0:30,2
3. Linda Salehová                   03     0:30,3
4. Kristýna Erlebachová        02     0:32,1
5. Lucie Dědicová                   03     0:32,3

Pořadí chlapci – I. stupeň:
1. Daniel Lehmann                 07     0:38,7
2. Roman Másilko                  07     0:42,0
3. Matyáš Sekyra                   07     0:48,0

Pořadí děvčata – I. stupeň:
1. Veronika Heřmánková     06     0:35,9
2. Vendula Hopová                07     0:46,5
2. Eliška Pořická                    07     0:46,0

(tisk)

„SEVERSKÁ   PĚTKA“ (výsledky z historie)

štafeta 100x50 m volný způsob = 5 000 m = 5 km

1. ročník

Datum:                   2. 9. 2011            
Místo:                     plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:41:4,9   (101 minuta a 11,4 vteřiny)
Nejlepší výkon:      chlapci:                0:31,4    Richard Mígl 99
děvčata:               0:37,2    Lenka Procházková 97

2. ročník

Datum:                    4. 9. 2012
Místo:                      plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:33:03,9   (93 minut a 3,9 vteřiny)
Nejlepší výkon:      chlapci:                 0:28,4    Richard Mígl 99
děvčata:               0:37,5    Šárka Hofmanová 00

3. ročník

Datum:                    3. 9. 2013
Místo:                      plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:30:56,1   (90 minut a 56,1 vteřiny)
Nejlepší výkon:      chlapci:                 0:27,5    Richard Mígl 99
děvčata:               0:36,1    Kristýna Erlebachová 02

4. ročník

Datum:                    2. 9. 2014
Místo:                      plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:29:49   (89 minut a 49 vteřin)
Nejlepší výkon:      chlapci:                 0:25,9    Richard Mígl 99
děvčata:               0:28,7    Daryna Naboichenko 02

5. ročník

Datum:                    2. 9. 2015
Místo:                      plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:34:28,6   (94 minut a 28,6 vteřiny)
Nejlepší výkon:      chlapci:                 0:26,8    Miroslav Chaloupka 02
děvčata:               0:28,3    Daryna Naboichenko 02

6. ročník

Datum:                    2. 9. 2016
Místo:                      plavecký bazén Sever
Výsledný čas:        1:31:34,4   (91 minut a 34,4 vteřiny)
Nejlepší výkon:      chlapci:                 0:26,5    Miroslav Chaloupka 02
děvčata:               0:27,6    Daryna Naboichenko 02

7. ročník

Datum:                      5. 9. 2017
Místo:                        plavecký bazén Sever
Výsledný čas:          1:28:41,4   (88 minut a 41,4 vteřiny)
Nejlepší výkon:         chlapci:      0:29,2         Viktor Vaněk 03
děvčata:     0:29,6         Natálie Musilová 03

(tisk)

 

Základní škola, Česká Lípa, Školní 2520, příspěvková organizace

Školní ul.2520, 47005 Česká Lípa

IČP : 1001531116

IČO: 709 82 198, tel./fax: 487 828 920

e-mail: info@zs-sever.cz

bankovní spojení:  UniCredit Bank Czech Republic, a.s. , 210 658 7929 / 7929