Počet návštěv stránek od 1.12.2009

 

 

 

 

 

 

"Stalo se" ve školním roce - 2018/2019

cara01

Vánoční zpívání

stalo_se_2019_vanocni_zpivani_12_12_2018

 

S jedním z několika programů českolipských školských zařízení vystoupil na náměstí i náš pěvecký sbor pod vedení paní učitelky Šárky Máškové. 12.prosince 2018 v 16 hodin si mohli nejen jeho příznivci, ale i kolemjdoucí občané, vyslechnout několik vánočních koled a písní. Jejich představení bylo opravdu jedno z nejlepších. DĚKUJEME!!!
Poděkování patří i dětem a paní učitelce Kamile Bubákové, které se postaraly o výzdobu vánočního stromku. V keramické dílně vyrobily krásné keramické zvonky, které pak spolu s paní učitelkou navěsily na jeden ze stromků českolipských škol.

 

 

 

 

 

ČERT A MIKULÁŠ NA NAŠÍ ŠKOLE

stalo_se_2019_certi_5_12_2018

Mikuláš chodí hodné děti obdarovávat již dlouho řadu let. K ruce si s sebou bere vždy pomoc z nebe, kterou jsou andělé, a také pomoc z pekla, kterou jsou čerti.
Naši školu, tak jako jiné roky, 5. prosince navštívil děti Mikuláš s čerty a s anděly. Letos se tohoto úkolu zhostila třída Ing. Jany Němcové, která si připravila pro žáky pěkný program. V tento den se děti moc neučí a jsou napnuté, co jim Mikuláš nadělí. Ten prošel se svými pomocníky všechny třídy na prvním i druhém stupni. V každé se na ně děti těšily. Čert má napsaný seznam zlobivců, které vždy trochu pokárá, samozřejmě Mikuláš má seznam hodných dětí, které zase pro změnu velice pochválí. Mikulášská návštěva se neobejde bez nějaké básničky nebo písničky. Za ty jim Mikuláš dal sladkou nadílku.
Na tento den nezapomenou ani zaměstnankyně naší školní „pekelné“ kuchyně. Každý žák, který chodí na obědy, dostal od hlavní čertice Dáši Iszworové nejen výborný oběd, ale i balíček plný dobrot.

                                                                                 Mgr. Markéta Hášová, učitelka 1. stupně

(fotogalerie)

 

STRAŠIDELNÁ ŠKOLA - 15.11.2018

Ve čtvrtek 15. 11.2018 se již tradičně u nás ve škole konala Strašidelná škola. Žáci mají každoročně velice důležitý úkol. Musí se obléknout se dostalo_se_2019_Stras_skola_15_11_2018 nějakého kostýmu, který nahání hrůzu. U začátku dlouhé trasy budovou školy obdrželo každé strašidlo kartičku se svým jménem. Po splnění hrůzostrašných úkolů pak dostali od velkých strašidel na každém stanovišti razítko. Jako v jiných ročnících, tak ani v tom letošním, nechyběla správná atmosféra. Celá škola se zahalila do tmy a na cestu žákům svítila pouze malá světýlka, doprovázena strašidelnou hudbou. Nechybělo peklo, čarodějnice, zombie a mumie, u kterých žáci plnili úkoly, které jim naháněly strach. Ti menší si mohli vzít na pomoc rodiče, starší byli v doprovodu sourozenců. V cíli na každého účastníka čekala malá odměna. V letošním ročníku si strašidelnou trasu prošlo 199 žáků.
Velký dík patří organizátorce akce paní Evě Vítové i všem zúčastněným učitelkám, vychovatelkám i asistentkám za pomoc i za jejich báječně vymyšlené úkoly.

                       Mgr. Markéta Hášová
učitelka

(fotogalerie)

 

Jak mocné je baroko? 25.10.2018

stalo_se_2019_baroko_25_10_2018Tak dokonale, že rozpohybovalo do zajímavých barokních póz žáky 8. A a 8. B, kteří si 25. října přijeli prohlédnout areál barokního zámku v Mnichově Hradišti.
Zámek a jeho druhý a třetí prohlídkový okruh – to byl cíl naší exkurze. Chodbu s nádherným „stromem života“ od roku 1410 s 270 erby, empírový pokoj, místnost, kde se r. 1833 sešli tři představitelé Svaté aliance, zbrojnici, hereckou šatnu, empírové divadlo i kostel Tří králů s lapidáriem barokních soch, kaplí Panny Marie, obrazy s motivy českých svatých a hrobku Albrechta z Valdštejna – to vše mohli žáci během exkurze vidět.
Prožitek a city neodmyslitelně patří k uměleckému stylu baroka. A právě osmáci si chtěli i přes nepřízeň počasí a čekání na vlak tuhle exkurzi náležitě užít J
- Došli jsme k zámku a první, co mě zaujalo, byla jeho velikost. Zámek byl obrovský a krásný. Prohlídka zajímavá a poučná. Mají tu krásné divadlo, spoustu pušek i hezký nábytek. Hodně se mi líbila kaple, která byla úžasně zdobená. Po prohlídce jsme měli rozchod po městě a ten jsme si moc užili.
- Líbilo se mi, že jsme si mohli vyfotit ty sochy. Je škoda, že nevyšlo počasí.
- V zámku mě bolely záda a pořád se mi rozvazovaly boty, proto jsem byl rád za židle v divadle, na které jsem si mohl sednout, a za rozchod, protože jsem objevil obchod s kebabem.
- Líbila se mi cesta vlakem i zámek, prostě celý výlet byl super.
- Nejsem zrovna nadšenec pro hrady a zámky, takže mi to nepřišlo nějak zajímavé. Ale díky spolužákům, co na výlet jeli, to bylo super. Už se těším, až zase někam pojedeme.

(fotogalerie)

 

Den cizích jazyků - 12.10.2018

Téma: 100 let vzniku republikystalo_se_2019_den_jazyku_12_10_2018
V pátek 12.10 2018 se konal na naší škole již tradičně Den cizích jazyků. Tento den slouží jako motivace k učení se a prohlubování znalostí cizích jazyků.
Žáci jednotlivých tříd byli rozděleni do skupin a formou kvízů, doplňování, hádanek, logických úvah a překladů soutěžili na jednotlivých stanovištích. Pro osvěžení byla zařazena také jedna sportovní disciplína. Během dne jednotlivé třídy vytvářely projekty na jedinečné téma „100 let vzniku naší republiky“, které jsou vystaveny v prostorách naší školy a dotvářejí atmosféru tohoto významného výročí. Proběhlo také hlasování všech žáků a zaměstnanců školy o nejzajímavější projekt.


Body ze soutěžních disciplín i za projekty byly sečteny.
Soutěže v cizím jazyce
Kategorie 2.a 3.tříd
1.místo 3.A  Jetenská, Pořická, Drahošová, Nykodýmová, Telmun
2.místo 3.A  Šišmišová, Váňová, Šťastná, Sekulič, Telmen
3.místo 3.B  Ježek, Kozel, Nešpor, Duda

Kategorie 4. a 5.tříd:
1.místo 5.A  Šmejkalová, Pribanová, Raibrová, Nikodýmová
2.místo 5.A  Matys, Eliáš, Valenta, Fialková, Dányiová
3.místo 4.B  Sugardorj, Chaloupka, Chýle, Chýle, Švajcr

Katregorie 6. a 7.tříd:
1.místo 7.B  Mertová, Hudíková, Kotková, Bláhová, Šandorová, Rákosníková
2.místo 6.B  Pham, Staněk, Šišmiš, Šišmiš, Řehák
3.místo 6.B  Součková, Faltová, Heřmánková, Čížková, Bajcurová

Kategorie 8. a 9.tříd
1.místo 9.A  Ježková, Kolářová, Křížová, Khulan
2.místo 9.A  Pospíšilová, Češková, Jakešová, Bryndačová, Vaněk
3.místo  8.A  Kabanov, Votýpka, Dlouhý, Vašíček

 

Projekty  1.stupeň

1.místo 4.A – absolutní vítěz celé školy
2.místo 2.A
3.místo 5.A

Projekty 2.stupeň

1.místo 9.A
2.místo 8.A
3.místo 7.A

Organizátoři tímto děkují  všem vyučujícím, žákům i jejich rodičům za podporu. Bez připravených výborných dobrot a pamlsků by se nám nepracovalo s takovou radostí a nadšením.

(fotogalerie)

 

Podzimní den - "sen v divadle"

stalo_se_2019_podz_den_19_10_2018

„Sen noci svatojánské mě pobavil a rozveselil mi celý den, dávám mu 9 z 10 bodů,“ říká Jana Češková z 9. A, která se svou třídou, s 8. A a 7. B navštívila 19. října Jiráskovo divadlo.
Divadelní klub Jirásek v rámci 42. ročníku přehlídky „Českolipský divadelní podzim“ odehrál obnovenou premiéru shakespearovské komedie, na které nemohli chybět ani žáci naší školy. „Jsem hrozně vděčná za možnost jít do divadla. I když, abych řekla pravdu, původně jsem jen chtěla promeškat pár hodin výuky,“ přiznává se Eliška Puršová z 8. A.
Obě dívky se shodují, že se jim po rozpačitém začátku hra líbila a pobavila nejen je. Elišku nejvíc oslovila postava Puka: „Měl vždy dobré vtípky a byl to takový ten hloupý skřítek, který celý děj změnil.“ „Mou oblíbenou postavou se stala Helena. A proč? Byla vtipná, ale měla i něco do sebe. Stále věřila, že ji bude mít její milovaný rád a nevzdala se!“ dodává Jana.
Někomu v inscenaci třeba chybělo více dobrodružství, skřítci mu nepřipadli pro spád představení důležití, další byli nadšeni barevnými kostýmy, jiným se moc nelíbily. Všichni se ale shodují, že hra byla vtipná a jedinečná.

 

(fotogalerie)

 

Den zvířat - 4.10.2018stalo_se_2019_Den_zvirat_4_10_2018

„Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, mají hebkou srst…“ – tak zněl kdysi refrén jedné písničky. Žáci 7. B se ale 4. října mohli přesvědčit, že ne každé zvíře je na omak příjemné. Mnohá z nich jsou dokonce nebezpečná. 15. ročník českolipského Dne zvířat žákům v zahradách kláštera nabídl deset stanovišť s rozmanitými úkoly či informacemi. Ty se týkaly např. sýčka obecného, různých savců, biotopů, Geoparku Ralsko nebo roháče obecného. V rámci akce bylo přístupné i Vlastivědné muzeum a galerie, kde žáci obdivovali nejen zajímavé muzejní kousky (velrybu, vlka, motýly, brouky, pavouky…), ale i živá zvířata z libertinského chovatelského kroužku. „Moc se mi líbila agama a angorák, protože i já se doma starám o zakrslého králíčka, navíc o dva kocoury a rybičky“, svěřuje se Kristýna Doláková ze 7. B.

(fotogalerie)

 

 

 

8. ročník plaveckého maratonu Severská "5" - 4.9.2018

            stalo_se_2019_S5_4_9_2018Již osmým rokem, vždy druhý den nového školního roku, tráví školáci naší školy v plaveckém bazénu, který se nachází přímo v areálu školy. Žáci 2. - 9. ročníků se snaží vždy společnými silami zaplavat 5 km. Tento maraton se stal na naší škole již tradicí. Trenér našich žáků Tomáš Choc nominuje na základě časů z hodin plavání nejlepší žáky a ti se pak snaží na Severské „5“ dosáhnout nejlepších výsledků.
I letos se po slavnostním zahájení plavci přesunuli do bazénu a ostatní žáci si  toto zábavné odpoledne užili se svými spolužáky a učiteli na sportovním dopoledni. V prostorách školy pro ně byla připravená sportovní stanoviště.   
A co se dělo v bazénu? Plavalo se od těch nejmladších až po ty nejstarší. Letošní čas byl 1:30:44, 8, bohužel o 2:03,4 nestačil na rekord z loňského roku. Nejmladším plavcem byl Hugo Procházka s časem 1:13,8. Nejrychlejším plavcem byl žák Viktor Vaněk s časem 0:28,62. Nejrychlejšími plavkyněmi se staly letos dvě žákyně se stejným časem 0:33,6 Michaela Křížová a Vendula Hopová.
Zatímco vybraní žáci plavali, chodili jim jejich spolužáci k prosklenému oknu se svými učiteli fandit.
Rekord plaveckého maratonu 88 minut a 41 vteřin překonán nebyl. Doufáme, že příští rok bude výsledný čas lepší. Pokořit ho bude stát hodně sil, ale věříme, že to našim žákům podaří. Držte jim proto v dalším ročníku pěsti!

Mgr. Markéta Hloušková
učitelka ZŠ

(fotogalerie)

Výsledkové listiny letošního ročníku SEVERSKÉ "5"

Severská "5" 2018-2019

Severská "5" - sumář 2018-2019

Absolutní pořadí

Absolutní pořadí děvčata, absolutní pořadí chlapci

Pořadí chlapci a děvčata I. a II. stupeň

Pořadí chlapci a děvčata dle RN

 

 

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 - 3.9.2018


V pondělí  3. září 2018 se 55 dětem naprosto změnil život. Ještě jako předškoláci vstupovali před bránu naší školy se svými rodiči, prarodiči i sourozenci.stalo_se_2019_Prvnaci_TOP_3_9_2018
Přivítal je pan ředitel Mgr. Pavel Černý, paní zástupkyně Mgr. Eva Jetenská jim představila jejich paní učitelky PaedDr. Helenu Soukupovou a Mgr. Ivanu Hrdličkovou.
První cesta malých školáčků vedla k slavnostní bráně, na které byl zavěšen malý zvonek. Symbolicky si „odzvonili“ zahájení své školní docházky. V tuto chvíli se z nich stali školáci. Zanedlouho se ocitli ve školní lavici, na které ležel Slabikář i jiné školní pomůcky. Tento okamžik jim bude připomínat i jejich první fotografie ve škole. Poté se za doprovodu své třídní učitelky každý z nich přesunul do krásně nazdobené třídy.
Tímto okamžikem se pro ně docházka do školy stala povinnou a všichni budou poznávat svět z jiné perspektivy. Naučí se číst, psát, počítat, najdou si nové kamarády a jejich paní učitelky se vedle rodičů stanou velice důležitými průvodkyněmi v jejich dětství.
Tak jako každý rok, tak i letos, navštívil školu zástupce městského úřadu. Letos naše prvňáčky přivítala starostka Mgr. Romana Žatecká. Předala dětem drobnou sladkost a popřála jim i jejich rodičům mnoho štěstí v nové etapě života. Kromě balíčku pro prvňáčky předala panu řediteli nový defibrilátor, který by měl pomoci pedagogům a žákům při nečekaném ohrožení života.  
Všem prvňáčkům přejeme, ať se jim ve škole líbí a prožijí na naší škole 9 let tak, aby na ně nikdy nezapomněli.

Mgr. Markéta Hloušková
učitelka 1. stupně ZŠ

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základní škola, Česká Lípa, Školní 2520, příspěvková organizace

Školní ul.2520, 47005 Česká Lípa

IČP : 1001531116

IČO: 709 82 198, tel./fax: 487 828 920

e-mail: info@zs-sever.cz

bankovní spojení:  UniCredit Bank Czech Republic, a.s. , 210 658 7929 / 7929